Що таке Книга Мормона?

Коли ми читаємо цю книгу, її слова можуть допомогти нам зрозуміти мету нашого життя, відповісти на важливі запитання, а також наближати нас до Ісуса Христа.

Книга Мормона містить священні писання послідовників Ісуса. Так само, як Бог говорив з Мойсеєм і Ноєм у Біблії, Він говорив з людьми на Американському континенті. Ці чоловіки, які називаються пророками, записали слово Бога. Їхні писання, зрештою, були зібрані в одну книгу пророком на ім'я Мормон.

Бог завжди навчав Свій народ через живих пророків. Як і ми у наші дні, жінки і чоловіки того часу боролися зі спокусами, шукали мудрості і жили щасливо, коли дотримувалися вчень Ісуса Христа. Ми можемо бачити себе в їхніх історіях — натхненних духовних записах, які нас надихають. Книга Мормона є доказом того, що Бог любить усіх Своїх дітей і долучається до їхнього життя. Вона є свідченням істин, що знаходяться в Біблії, і божественності Ісуса Христа і Його вчень.ist.

Книга Мормона відповідає на важливі запитання

Книга Мормона може допомогти нам знайти відповіді на важливі запитання, які виникають у всіх нас у певні моменти життя:

  • Чи є життя після смерті?
  • Що чекає на нас по той бік?
  • Яка мета життя?
  • Як мені знайти щастя і спокій зараз?
  • Чи Бог знає мене і чує мої молитви?
  • Як я можу уникати гріха і навчитися дійсно каятися?

Якщо ви хочете, місіонери можуть зустрітися з вами і обговорити уривки з Писань, які відповідають на ці запитання. Вони також принесуть безкоштовний примірник Книги Мормона.

Обіцяння Книги Мормона

Бог обіцяє нам, що якщо ми читатимемо Книгу Мормона з відкритим серцем і розумом, то Він відкриє кожному з нас її божественність та її істинність через натхнення від Святого Духа. Приблизно 80 000 місіонерів навчають людей про цю книгу 107 мовами на шести континентах — і ці люди перевіряють дане обіцяння на практиці. Місіонери безкоштовно видають примірники Книги Мормона, а мільйони людей вважають її однією зі своїх найцінніших надбань. Чоловіки і жінки з усього світу найрізноманітнішого походження дізнаються про те, що Книга Мормона може допомогти нам знайти спокій і віру в цьому житті та вічне спасіння у прийдешньому житті.

Як ми отримали Книгу Мормона у наші дні?

У 1823 році ангел привів Джозефа Сміта до цих стародавніх літописів, які він потім переклав силою Бога. Як і стародавні пророки до нього, Джозеф Сміт служив Божим посланцем і свідчив про Спокуту Ісуса Христа і здатність Спасителя змінити наше життя.

Чому Книга Мормона важлива?

Принципи, записані в Книзі Мормона, — віра в Ісуса Христа, покаяння, хрищення, радість, спасіння — змінили життя стародавніх людей. У наші дні Книга Мормона вплинула на життя мільйонів людей по всьому світу, допомагаючи їм наближатися до Ісуса Христа.

Яку користь може дати мені у житті Книга Мормона?

Писання — це не просто давні слова та історії. Вони є актуальними, своєчасними повідомленнями стосовно проблем, з якими ми стикаємося. Якщо перед тим, як читати Книгу Мормона, ви постійно запитуватимете себе: “Про що тут насправді говориться?”, то дізнаєтеся, що вона містить багато чого актуального для вас у вашому житті. Книга була написана, щоб надихати читачів приймати рішення, які, зрештою, покращать їхнє життя і наблизять їх до Бога. Автори сподівалися, що слова книги приведуть людей до Ісуса Христа та змінять їхню поведінку, позбавлять від суму, непевності й страху, запропонують мету і скерування світогляду людей і нададуть доказ того, що Бог все ще є “Богом чудес” (Мормон 9:10).

Важливість Книги Мормона у світі може вимірюватися у кількості розданих примірників або загальному збільшенні кількості людей, які вирішують іти за Ісусом Христом, прочитавши цю книгу. Однак найважливіший ефект — чітко особистий. Книга Мормона відповідає на запитання, надає надію і зміцнює духовну силу в кожній окремій людині.

Знайдіть спокій, читаючи Книгу Мормона

Люди, чиє життя змінилося після прочитання Книги Мормона, знайшли її, коли були грішниками або коли були відданими Богові, коли відчували безнадію або коли були щасливими. Щоб знайти сенс у Книзі Мормона, люди можуть бути вченими або неосвіченими, самотніми або оточеними друзями і сім’єю, фінансово успішними або мати нестабільні доходи. Єдиною загальною характеристикою є те, що люди, на яких вплинула ця книга, беруться читати її з простим бажанням дізнатися і зрозуміти її істинність.

Поширені запитання

Люди мають багато запитань про “мормонів”, або більш шанобливо, про членів Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів. 

Ось коротке описання сюжету епічної тисячолітньої історії:

По суті, Книга Мормона — це історія про сім’ю. Легій — пророк в Єрусалимі. Бог наставляє Легія уві сні забрати свою сім’ю і залишити Єрусалим, бо його буде захоплено. Вони перетинають океан і прибувають на Американський континент. Ламан і Лемуїл, найстарші сини, не вірять у те, що їхній батько Легій отримав натхнення. Вони завжди скаржаться. Їхній молодший брат Нефій сповнений віри. Нефій обраний Богом вести їхню сім’ю і бути їхнім вчителем.

Згодом люди розділяються на дві групи: нефійці і ламанійці. Ці групи часто воюють, і їхня віра часто піддається перевірці. Ця віра відображена на сторінках Книги Мормона у вигляді могутніх проповідей, життєвих уроків і духовного досвіду.

Після Свого воскресіння Ісус являється людям на Американському континенті. Він навчає їх про хрищення і прощення. Він зцілює хворих і благословляє їхніх дітей. Він встановлює Свою Церкву. На відміну від людей в Єрусалимі, народ слухає Ісуса. Після цього вони живуть у мирі протягом кількасот років.

З часом люди втрачають віру і знову починається війна, в результаті якої майже все населення було знищено.

Як і Біблія, Книга Мормона написана багатьма авторами. Це зібрання щоденників та історій, які передавалися від одного автора до іншого протягом періоду в понад 1000 років. Першим автором був пророк Нефій, який залишив Єрусалим зі своєю сім’єю у 600 р. до н.е. і кораблем вирушив на Американський континент. Нефій передав цей літопис своєму молодшому брату, який пізніше передав його своєму сину. Кожний автор передавав літопис довіреній людині. Мормон — це ім’я пророка, який зібрав усі писання в одну книгу, тому вона й називається Книга Мормона.

У 1823 році Джозеф Сміт отримав ці стародавні літописи й переклав їх силою Бога.

Книга Мормона підтримує Біблію і часто прояснює вчення Ісуса Христа. У Біблії Марк і Лука розповідають одні й ті самі історії про Ісуса, але ви можете дізнатися більше, коли отримуєте інформацію від обох авторів.

Разом Книга Мормона і Біблія вміщують тисячолітній досвід натхнення, скерування і навчання. Вивчаючи обидві книги, ви можете краще розуміти, хто такий Бог і чого Він хоче для вас.